ABD, Türkiye'nin Gözünün İçine Baka Baka Suriye'de Bir PKK Devleti Oluşturmaya Çalışıyor
       

ABD, Türkiye’nin Gözünün İçine Baka Baka Suriye’de Bir PKK Devleti Oluşturmaya Çalışıyor

 

ABD bölgedeki küstahlığını o kadar ileriye götürdü ki, bir terör örgütünü, yıllardır bölgede stratejik ortağım dediği Türkiye’ye tercih etti. ABD, Türkiye’nin gözünün içine baka baka Suriye’de bir PKK devleti oluşturmaya çalışıyor.

Erbil, Musul ve Kerkük’ten başlayarak ta Antakya’ya kadar uzanan 30 kilometre derinlikteki coğrafyada dağılmış tüm Türkmenler, ABD yardımıyla imha edildi. Türkiye 1990 yılından beri bunu sadece seyrediyordu.

1913 yılında yayınlanmış bir salnamede Erbil’in nüfusunun yüzde 85’nin Türkmen olduğu ifade ediliyor. 1910 salnamesine göre ise Diyarbakır’ın yüzde 65’i Türkmen. Geri kalanın büyük kısmı Ermeni ve Yahudi. Çok az Kürt var. Musul, Kerkük hakeza...

Bugün ise geldiğimiz durum, artık Musul ve Kerkük’te bile Türk’ün ve Türkmen’in varlığını sürdürme garantisi yok. Şimdi kuzey Suriye sahasındaki Türkmenler temizleniyor ve Türkiye hala ABD ittifakı içinde bulunuyor. Peki Türkiye ABD ile arayı mı bozsun hayır ama herhalde yapabilecek bir şeyleri de vardır…

Hâlbuki yapılan ittihad-ı İslam’ın önünü kesmektir. Orada dinlerinden tecerrüt ettirilmiş bir takım Kürt ve Kürt kıyafeti giydirilmiş Ermeni ve Pakradoni bozuntuları ile Amerika bir operasyon yürütüyor. Kürtler sanmasınlar ki obiberun devlet kendi inisiyatiflerine bırakılacak. Oradaki Türkmen katliamları tamamlandığında, ipini ellerinde tuttukları bir takım lider bozuntuları ile İslam dünyasının mukadderatını yönlendirmek isteyecekler.

Mehmet Ali Bulut

 

Haber 7, 30. 06. 2016

http://www.haber7.com/yazarlar/mehmet-ali-bulut/2021546-ingilterenin-abden-ayrilisi-ve-israil-ile-baris


Bu Haber 1348 Defa Okunmuştur.

Habere Yorum Yap
Adınız : 
Yorumunuz : 

Habere Yapılan Yorumlar