Gece Vakti Minarelerden Okunan Selalar Ülke Genelinde Duygu Seli Oluşturdu
       

Gece Vakti Minarelerden Okunan Selalar Ülke Genelinde Duygu Seli Oluşturdu

 

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, vatandaşları şiddete başvurmadan bu kalkışmaya karşı koymaya davet etti. Görmezin talimatıyla ülke genelindeki tüm camilerde sela okunarak millet darbecilere karşı koymaya demokrasimize sahip çıkmaya çağrıldı.

Gece vakti minarelerden okunan selalar Ülke genelinde duygu seli oluşturdu.

 

Diyanet İşleri Başkanlığınca Başkan Mehmet  Görmez'in kalkışmaya karşı mesajı tüm imamlara kısa mesaj yoluyla gönderildi. Mesajına "Din gönüllüsü kardeşim" ifadesini kullanarak başlayan  Görmez, şu çağrıyı yaptı:
   
"Bugün milletimizin hukukunu korumak için üzerimize düşeni yapmak en  büyük vecibedir. Ülkenin ve milletin birliğinin, huzur ve refahının ayaklar  altına alınması, milli iradenin cebir ve şiddetle çiğnenmesi asla kabul edilemez.

ŞİDDETE BAŞVURMADAN KARŞI KOYUN
 
Milletimizin manevi rehberleri olarak her türlü kanun ve hukuk dışı girişimlere karşı milletimizle beraberiz. Hepinizi özgürlüğün simgeleri olan minarelerimizden halkımıza bu büyük ihanete şiddete başvurmadan karşı koymaya  davet ediyorum.
 
Bu gece minarelerin ışığı yanacak, salalar verilerek milletimiz  hukukuna sahip çıkmaya davet edilecektir."
 
Görmez'in mesajı üzerine camilerden sala verilerek vatandaşlar  meydanlara davet edildi.

Millet akın akın meydanlara koşarak darbecilere karşı sivil direniş yaptı ve darbecileri püskürterek büyük bir demokrasi destanı yazdı…

 


Bu Haber 2278 Defa Okunmuştur.

Habere Yorum Yap
Adınız : 
Yorumunuz : 

Habere Yapılan Yorumlar