Ailede mutluluğu yakalamak isteyen erkekler, kadınlara nasıl davranmalı?
..        
Ailede mutluluğu yakalamak isteyen erkekler, kadınlara nasıl davranmalı?
1-Erkekler , lütfen siz de gülümseyin…( ama içinizden geldiği zamanda ağlamasını bilin.” Erkekler ağlamaz “ sözü koyu bir yalandan ibarettir.Zamanı geldiğinde ağlamasını bilmeyen erkeklere acırım.)
2-Siz de cinsel yaşamınıza dikkat edin.Yatakta sadece kendinizi düşünmeyin.Eşinize hoyratça yaklaşmayın.Onunla yatakta sohbet edin.Ancak o da arzu ediyorsa birlikte olun ve uyuma mutlaka değer verin.
3-Herkesten çok üstün , çok farklı , adeta bulunmaz Hint kumaşı olduğunuzu sanmayın.
4-Evlenmeden önceki gibi giyinin , kendinize bakın , düzgün olun , ama evlilik öncesş hayatı unutun ; evine , karısına bağlı bir erkek olun.
5-Sık sık işyerinizden veya seyahatten eşinizi arayıp sevgilerinizi söyleyin , yurt dışına çıkarken ne istediğini mutlaka sorun ve istemese mutlaka bir hediye getirin.
6-Doğum gününü , evlilik yıldönümünü , ilk çocuğunuzu dünyaya getirdiği tarihi asla unutmayın.Güveninizi ifade edin.
7-Kadınların erkeklerden çok daha duygusal olduklarını ama duygularını ifade de nasıl karşılanacakları konusunda tereddütleri olduğu için zaman zaman zorlanabildiklerini daima hatırınızda tutun ve kendini açma , anlatma fırsatlarını mutlaka eşinize tanıyın.
8-Yaradılışındaki ruhsal ve fiziksel farklılık nedeniyle erkeklerden daha yoğun strese girdiğini , gerginleştiğini , o dönemlerde çok müşfik ve anlayışlı davranmak icap ettiğini hatırınızda tutun.
9-Eve asık suratla girmeyin.girer girmez ne pişirdiğini sormayın.Çoraplarınızı , kravatınızı saçıp savurmayın.( Bu gibi davranışlar hanımları tiksindirir.)Yemekten kalkar kalkmaz kanepeye uzanıp televizyon zaplamaya , yada onu asla ilgilendirmeyen günlük sorunlarınızı , özellikle parasal sorunlarınızı sayıp dökmeye başlamayın.
10-Sık sık parasızlıktan , işlerin kesatlığından yakınmayın.bu konuda söyleyeceğiniz her söz , karınıza müsrif olduğunu söylediğinizde yaptığı etkinin aynısını yapacak ve buna tepki gösterecektir.
11-Evinizi kirletmeyin , dağıtmayın , dantelleriyle alay etmeyin ; Evine onun kadar özen göstermeye çalışın.
12-çıkardığınız kıyafetleri etrafa saçmayın.Elbiselerinizi , kravatlarınızı askılarda tutun.mavi kravatınızın , siyah çoraplarınızın, çamaşırlarınızın yerlerini ezberleyin ki , her sabah nerede olduğunu karınıza sormaktan , böylece onu sinir etmekten kurtulun.
13-Yemeklerini övün , yedikten sonra “ ellerine sağlık “ demeyi ihmal etmeyin.
14-eve girince ona mutlaka selam verin.gününüzün nasıl geçtiğini anlatmadan önce , karınızın günün nasıl geçtiğini anlatmasını isteyin.Anlatırken ilgilenin.Onu gerçekten dinleyin ve ona hak verin.Kadınlar da , tıpkı erkekler gibi , haklı çıkmaya bayılırlar.
15-Çok stresli olduğunuz günlerde bile onu arayın. Halini-hatırını sorun.çok bunaldığınızı , sesini duymak istediğinizi anlatın.Gerçekten de günün en yorgun ve stresli saatinde gerçekten sizi seven bir sesi duymakla rahatlayacaksınız.
16-Karınıza sık sık harcadıklarının hesabını sormayın. Ona güvensizlik anlamına gelebilecek sözler sarf etmeyin.iyi anne olmadığını asla ima etmeyin.başka kadınları övmeyin.

Bu Yazı 34276 Defa Okunmuştur.

Yazıya Yorum Yap
Adınız : 
Yorumunuz : 

Yazıya Yapılan Yorumlar
  • fatma 25.12.2015 21:10:14
    ben 2 yılık evliğim koçam bana hiç iyi davranmıyor ve ben çok yoruldum
  • irfan 13.11.2014 19:50:07
    Ben yurtdışında yaşıyorum benim ikinci evligim ve bir türlü mutluluğu yakalayamadim eşimin bana sürekli yalan söylemesi beni kendine olan güvenimi gün geçtikçe kaybediyor benim bu durumda ne yapmam gerekiyor lütfen bana yardımcı olun