Deniz Feneri Işık Saçmaya Devam Ediyor
..        

Deniz Feneri Derneği 2009 Yılı başı itibari ile Yardımlarına ve Çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Deniz Feneri Derneği Gezici Giyim Mağazası Aksaray' da hizmete açıldı. 0217 Ocak 2009 tarihleri arasında açık kalan mağazada 2000 ihtiyaç sahibi insan dilediği gibi giyinebildi.
Son üç yılda Deniz Feneri Derneği'ne Aksaray İlinden 5.949 aile yardım almak için başvuruda bulunmuş, bunlardan 3.938 aileye toplam 2.630.733.10 YTL Nakit, Gıda, Giysi, Eşya, Sağlık ve Eğitim yardımları yapılmıştı.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Başkanı Mevlüt KOCA; “Son zamanlarda Almanya'daki dernekle İsim benzerliği dışında resmi, hukuki hiçbir bağı olmadığı halde Derneğimizin logosu, ismi ve görüntüleri kullanılarak iyilik ışığı söndürülmeye çalışılmıştır. Özellikle geçtiğimiz Ramazan ve Kurban Döneminde üzerimize tüm güçleri ile gelmişler fakat vefakar ve yardım sever halkımız bu oyuna gelmemiş, derneğimize olan güven ve yardımlarına devam etmiştir. Hamiyetperver ve yardım sever, sağduyulu insanların destekleri devam ettiği sürece bu ışık sönmeyecek ve yardımlarımızda devam edecektir ” dedi.
Türkiye'de ve dünyanın birçok ülkesinde yaptığı yoğun yardım çalışmaları ile tanınan Deniz Feneri, ihtiyaç sahiplerini sevindirmeye devam ediyor. Aksaray' da sosyal inceleme çalışmalarını tamamlayan Dernek, belirlediği 500 Aile ve 2000 ihtiyaçlı insan için 190.000.00 YTL değerinde giysi dağıtacak olan mağaza açtı. Mağazaya randevu usulüyle davet edilen aileler dilediği gibi giyinebiliyor. Gezici giyim mağazası, 0217 Ocak 2009 tarihleri arasında Aksaray' lılara hizmet verdi..

Yardımlar ile ilgili bilgi veren Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Başkanı Mevlüt KOCA; “Deniz Feneri Derneği hayırseverlerle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız arasında bir iyilik köprüsü vazifesi görüyor. Daha önceden Ankara Şubemizin 7 İlde gerçekleştirdiği Gezici Giyim Mağazalarımızın 8. sini bu kez Aksaray' da açtık. Yapılan yardımlar ile Aksaraylı ailelerimiz çok mutlu oldular. Onların gülen yüzleri hepimiz için en büyük ödül” dedi.
Ayrıca Gezici Giyim Mağazası dışında Yardımlar da dağatacak olan Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Başkanı Mevlüt KOCA; “ Bizler Ankara Şubesi olarak Aksaray' da 3.938 aileye son üç yıl içinde toplam 2.630.733.10 YTL ayni ve nakdi yardımlarda bulunduk.
Aksaray Merkez' de açılışını yaptığımız Gezici Giyim Mağazamızın bulunduğu adresten; Merkez, İlçe ve Köylerdeki daha önceden tespit edilmiş olan 549 ihtiyaç sahibi aileye 83.944.14 YTL Değerinde Gıda, Giysi, Eşya, Temizlik, Sağlık, vs. Yardımları gerçekleşecektir. Bizlere destek veren tüm Gönüllü ve Bağışçılarımıza teşekkür ediyor bu güne kadar olduğu gibi herkesi bu zor günde de Deniz Feneri Derneğimize yardıma ve desteğe davet ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.
Deniz Feneri Hakkında
1996 yılının Ramazan ayında "Şehir ve Ramazan" isimli bir televizyon programıyla başlayan iyilik hareketi, yardım etmek ve yardım almak isteyenlerin kuvvetli talebiyle "Deniz Feneri" kimliğine bürünmüştür. Önce haftalık yayınlanan bir programa dönüşmüş, sonrasında ise aynı isimdeki dernek çatısı altında 2002'de ISO 9001 Kalite Belgesi'ni alarak kurumsal bir yapıya kavuşmuştur. Türkiye'nin dört bir yanında hayata geçirdiği gıda, eğitim, sağlık, barınma alanlarındaki projeleriyle; kurduğu misafirhaneler, aşevleri, giyim mağazaları, yürüttüğü meslek edindirme programları ile ihtiyaç sahiplerine kapsamlı bir hizmet sunmaktadır. Kurulduğu 1998 yılından bu yana şubeleri, temsilcilikleri, gönüllüleri ve bağışçılarıyla birlikte Türkiye'de ve Dünya'da, yardım isteyen yüz binlerce sese herkesten önce cevap vermektedir. Deniz Feneri Derneği, yardım ulaştırma görevini din, dil, ırk ve siyasi görüş gözetmeksizin ayni ve nakdi her türlü yardımı, gerçek ihtiyaç sahiplerine en kaliteli şekilde ulaştırma anlayışı ile yürütmektedir. Bağış yapıldığı andan, yardımın ulaştığı ana kadar en küçük ayrıntının dahi kayıt altında tutulduğu ve hiçbir şüpheye yer bırakmayan sistemiyle TBMM Üstün Hizmet Ödülünü'nü almaya hak kazanan Deniz Feneri Derneği, 2005 yılı itibariyle "Sosyal Sorumlulukta Lider" bir dernek konumundadır. Tarafsız bir kurum olarak her türlü fikir çatışması ortamından uzak durup, asıl vazifesi saydığı “ihtiyacı olana yardım eli uzatma” görevini her şartta sürdürmektedir.


Bu Yazı 2058 Defa Okunmuştur.

Yazıya Yorum Yap
Adınız : 
Yorumunuz : 

Yazıya Yapılan Yorumlar