Eğitim Bir-Sen Aksaray Şubesi’nden İsrail Vahşetine Sert Tepki
..        

Memur Sen Aksaray İl Temsilciliği ve Aksaray Eğitim Bir-Sen tarafından organize edilen basın açıklamasına Memur Sen'e bağlı eğitimcilerin yanı sıra vatandaşlar katıldı. Eğitim Bir-Sen Şube Teşkilatlanma Sekreteri Yunus YAĞMUR yaptığı basın açıklamasında şunlara değindi.
Yağmur, “Siyonizm'in yönetiminde olan terörist İsrail Devleti mazlum Filistin halkına yönelik vahşi saldırılarından birini daha dünyanın gözleri önünde canice işleme cesaretini ağabeylerinin himayesinde ve İslam Ülkelerinin gafil yönetimlerinin sayesinde gerçekleştirdi.” Diye konuştu.
İsrail Devletinin bu saldırılarını şiddetle kınadıklarını belirten Yağmur, saldırıların durması için dünya kamuoyunun bir an önce harekete geçmesini acilen beklediklerini söyledi. Siyonist zihniyete ve emperyalist güçlere bir çağrıda bulunan Yağmur; “Sizler Müslümanları öldürmekle yok edemezsiniz, hele hele İslam nurunu hiç söndüremezsiniz, sizin bu eylemleriniz, bu vahşetiniz ancak cehennem ateşinizi arttıracaktır. Sizler bu vahşi davranışlarınızın karşılığını mutlaka göreceksiniz” dedi.
İsrail hükümetinin çocuk ve kadın demden sivil halka yönelik bu saldırılarını sahiplenen ABD yönetimini de suçlu ilan ettiklerini söyleyen Yağmur; bu duruma sessiz kalan tüm Ülke yönetimlerini şiddetle kınadıklarını sözlerine ekledi.
Yağmur, başta hükümet olmak üzere herkesi İsrail'in terörist eylemlerine karşı her türlü eylemi ortaya koyması gerektirdiğini ve hükümetin katil İsrail ile ilişkilerini derhal askıya almasını beklediklerini söyledi. Bizler insan olarak bu vahşete asla seyirci kalmayacağız. Bununla beraber dünyaya insanca yaşama sanatın öğretmiş köklü bir medeniyetin temsilcileri olarak devlet yetkililerimizi göreve çağırıyoruz. Derhal TBMM'inde oluşturulmuş olan Türkiye-İsrail dostluk gurubunun dağıtılmasın istiyoruz. Bizler katillerle dostluk kuranları asla affetmeyeceğiz. Bu gurupta yer alan milletvekillerimizi insanlık onuru adına, katillerle dost olunmayacağını göstermek için Türkiye-İsrail Dostluk Gurubundan istifaya davet ediyoruz.
Artık insanlık onuru taşıyan hiçbir varlık bu vahşeti görmezden gelemez.
Hiç bir Müslüman bundan sonra, İslam topraklarını istila etmiş, Siyonist İsrail karşısında suskun kalamaz.
Bu hain saldırıda şehit olan Filistinlilere Allah'tan rahmet ve ailelerine baş sağlığı dilekleriyle sözlerine son verdi. Yapılan basın açıklamasından sonra grup sessizce dağıldı.


Bu Yazı 2143 Defa Okunmuştur.

Yazıya Yorum Yap
Adınız : 
Yorumunuz : 

Yazıya Yapılan Yorumlar