Lübnan ve Filistin Halklarına Açık Mektup
..        
Allah'ın selamı rahmeti,bereketi,fazlı üzerinize olsun Lübnanlı ve Filistinli kardeşlerim.Sizler bizleri tanırsınız,bizler sizleri…Oysa bir asır kadar önce 'siz' yoktu aramızda;hepimiz 'biz'dik.Hepimiz kutlu bir sancağın altında soluk alır verirdik.Hepimiz bir dudağın ardında yeşeren iradeyle can sürerdik.Şimdiki gibi “40 tane baş,40 tane uğraş”ımız yoktu.Emir veren değil,aldığı emirleri tebliğ eden kuklalarımız yoktu.Hepimiz İstanbul'dan çıkan bir nefesi aynı tazelikte Anadolu'da Filistin'de Mısır'da Acem'de Horasan'da Bosna'da Kırım'da Kıbrıs'ta Hicaz'da da duyardık.Her Cuma namaz vaktinde bütün ellerimiz aynı gaye için semaya yönelirdi.
Şimdi bize ne mi oldu?İşte size 'siz' diyoruz daha ne olsun?
Ama Rabbimiz…Bizlere öyle bir merhamet bahşetmekte ki hala bu topraklarda sizin ayağınıza diken battığında kendi kalplerine bir şeyler battığını hisseden kardeşleriniz var.Aynı topraklarda, sizler 80'er 100'er ölürken imanın en zayıf halini bile uygulamaktan yoksun olanlar da var.Bir buğz etmekten bile aciz kalacak kadar olan bitenleri kanıksayanlar var.Mühim değil sayılar ,kalabalıklar…Her zaman sizin yanınız da,arkanızda,içinizde 'keyfiyet' yüklü kervanlarımız var.
Sizler bizlerin onurusunuz, gururusunuz… Sancağımızı yere düşürmeyen Cafer-i Tayyarımızsınız,sancağımızı göklere dikecek olan Ulubatlı Hasanımızsınız. Atın ey Musalar…Atın ey Yasinler…Atın ey Hasanlar…Atın ey Halidler... Sizler attıkça atan ellerinizden öpecek milyonlarca kardeşiniz var bu topraklarda…Sizler attıkça atan bileklerinizi öpmek zorunda kalacak milyonlarca müfsit de var başka yurtlarda…
Moralinizi daima yüksek tutun,aldırmayın Birleşmiş Milletler kararlarına.Onlar kendileri çalar,kendileri söyler,kendileri oynarlar;buradaki kardeşlerinizin bu oyunda aşağılık bir figüran olmasını arzularlar. Onlar karar alırlar: “Güney Lübnan'dan İsrail askerleri ve Hizbullah çekilecek”.İsrail çekilecek anladım da Hizbullah nereye gidecek.Bu topraklar onun,gelip kargaşa çıkaran İsrail.Geldiği yere gidecek olan Bir İsrail var;ama ya Hizbullah nereye gitsin.Lübnan hrıstiyanlarının bile dua ettiği neferler nereye çekilecek.
Biliyoruz Dünya'nın hiçbir yerinde hiçbir Barış Gücü'nün gerçekten barış getirmediğini.Çünkü yaldızlı laflarla nitelenen şeylerin altında hep kötü niyet beslendiğini biliyoruz.İsrailli tedhişçilerin sizlere saldırırken kullandığı operasyon adları bile “bahar çiçeği,yaz yağmuru,bülbül sesi” oluyor nedense?!Bir çifte standardın karnaval halinde görünüşünü seyrediyoruz düşmanlarınız sayesinde.Birleşmiş Milletlermiş!Kimin Birleşmiş Milletleri bu?Yeryüzünde hiçbir devletin tanımadığı İsrail Devletini,aldığı bilmem kaç sayılı “BM Kararı” ile 1947 de kuran Birleşmiş Milletler mi bölgeye barış getirecek?Biliyorum manalı gülüyorsunuz siz de bu tiyatroya…Türkiye'de hasbel kader BM Temsilciliğinin bulunduğu binanın camına bir deli bir taş atsa kızılca kıyamet koparacak olanlar; İsrailli askerlerin (militanların) 4 BM görevlisini bu süreç içerisinde katletmesini kınamaktan bile aciz kaldılar. Yanlışlıkla öldürmenin mümkün olamayacağını raporlarında bildirdikleri halde İsrailli canileri kınayamadı koskoca Birleşmiş Milletler. Kendi görevlilerini öldüren arsızları kınayamadı.İşte bizler ve sizler bu oyunun aktörlerini çok iyi tanıyoruz.
Bunlar çocuk katillerine hiç söz geçiremediler. Bunlar senin elindeki nükleer silahçıklara göz diktikleri halde,ABD ve İsrail'in sahip olduğu nükleer depoları denetleyemediler bile…
Bir tarafta Birleşmiş Milletler,Avrupa Birliği,Dünya Bankası,NATO vs. kuruluşları baş tacı yapıp,bir dediklerini iki etmeyen yönetimler…Öte yanda “İslam Birleşmiş Milletleri kuralım,İslam Ortak Pazarı oluşturalım,Ortak İslam Parası kullanalım” diyen devlet adamlarını “hayalcilik”le itham edip akıl almaz vesilelerle bir ömür siyaseten yasaklı hale getiren yönetimler…Avrupa ülke sınırlarını kaldırıp tek para birimine geçerken bize olanlar reva mıdır?Bu ne perhiz;bu ne turşu dediğinizi duyar gibiyim.
İçiniz rahat olsun kardeşlerim;hiçbir müstevli, Türk Askerini,yani Mehmetçiği bu hengame içerisinde size silah doğrultmaya azmettiremez. Hiçbir hain,barış gücü adı altında bölgeye Türk askeri yerleştirip sizin elinizdeki silahları toplattıramaz.Bu millet bu oyuna gelmez;bu ümmet böyle sessiz kalıp durmaz.Her ne kadar çok yönlü bir uyuşturma operasyonu yıllardır üzerimizde uygulanıyor olsa da;damarlardaki bu kan,yüreklerdeki bu iman asla sizin aleyhinize olan bir safta bize yer aldırmaz.İçimizdeki bazı beyinsizler dillerine “onlar bizi geçmişte arkamızdan vurdu,bu olanlar onların akıllarını başlarına getirir,Osmanlı'ya yaptıklarını çekiyorlar” teranesini pelesenk etse de biz tarihin sırlarına inanıyoruz.Dile gelse de; o zaman dönen dolapların kaç mislinin şimdi de döndürüldüğünü anlatsa tarih.Bu halk birlikte Haccettiği Arabistanlı, Mısırlı, Afrikalı, Pakistanlı, İranlı, Suriyeli, Iraklı, Lübnanlı, Filistinli… kardeşlerini her zaman bağrına basar ve sever.
70 milyon kardeşiniz adına yazdığım bu mektubuma son verirken BÜYÜKLERİN ELLERİNDEN,KÜÇÜKLERİN GÖZLERİNDEN ÖPÜYOR, ŞEHİTLERİNİZİN RUHLARI ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUM. Allah'a Emanet Olunuz.

Bu Yazı 1592 Defa Okunmuştur.

Yazıya Yorum Yap
Adınız : 
Yorumunuz : 

Yazıya Yapılan Yorumlar