ŞEYTANIN HİLELERİ
..        
Bu gün mayınlı bir tarlada yürüyor olsaydınız yada azgın bir nehirde karşıya geçecek olsaydınız; veya da vahşi bir ormanda yaşamaya zorlansaydınız ne gibi önlemler alırdınız diye sormayacağım. Neden mi? Cevabını bilmiyorum da ondan. Azıcık öksürse en iyi doktorlara götürürüz, dışarıya çıkacak olsa havaya göre önlemini alırız. Yemese ne yedireceğiz diye şaşarız. Hele geleceğini düşündükçe en iyi okullara göndermek en iyi öğretmenleri seçmek ister olası kötü çevre ve arkadaşlardan onu korumaya çalışırız. Yada tam tersi pazardan alacağımız bir kilo domatesi titizlikle seçerken gösterdiğimiz özeni yavrularımıza gösteremeyiz köy ve kasabalardan tecrübeyle çok iyi bilirim çocuklarından birisi ateşler içinde yanmasına rağmen doktora götürmeyen ebem dedem yöntemiyle tedavi etmeye çalışan baba; ahırda bir ineği hastalar hastalanmaz hiç tereddüt etmeden baytar getirerek; değer yargılarımızın ne kadar esfelleştiğini göstermez mi?
Yukarıda zikrettiğim baba çok titiz dikkatli ve bilinçli tüm bunların yanında bir dizi manevi tedbirleri de aldığı zaman iyi bir evlat yetiştirmenin sevincini hakkıyla yaşayabilir. Ancak temiz bir toplum için bu yeterli değil.
Aşağıda zikrettiğim babayı da belli bir seviyeye getirmek zorundayız. Çevremizde olup bitenleri görüp duyup sadece bir haber vahşice işlenmiş bir cinayet olarak dinlersek kalbimizde en ufak bir acı duymazsak kendimizden endişe etmek zorundayız. Efendim olay Malatya' da olmuş uzak diyerek kayıtsız kalırsak ileride olabilecek daha büyük vahşetlere gebe kalırız zira fitne nerden çıkmışsa onun başını oracıkta ezmeli ve alternatifler sunmalıyız.
Tıp alimleri geçtiğimiz dönemlerde büyük bir dayanışma örneği gösterip kuş gribi tehdidinden insanları kurtarmak için tüm tavukları hastalığın görüldüğü yerde itlaf etmediler mi. ?
Bu tehlikeli virüsten kurtulmanın yolu maddi açıdan neye mal olursa olsun bu değil miydi? Evet, gerçekten yapılmalıydı ve yapıldı.
Dünya ve ülkemizde yaşayan gayrı insani ve gayrı ahlaki olaylara din âlimleri duyarsız kalmamalı Fertleri ve toplumu kötü olay ve kötü fiillerden mutlaka uzaklaştırmalıdırlar. Bir trafik polisinin karayolunda asayişi sağlamak için gösterdiği çabanın benzerini hayat yolunun başına geçip bu toplumu tehlikelerden ve fitnelerden korumalıdırlar.
Bu alanda şahsi hiçbir endişem yok ülkemizde birçok güzide topluluk ya da kâmil insanlar büyük bir gayretle toplumu çökerten tehlikelere dikkat çekip tebliği vazifelerini yerine getirmeye çalışıyorlar; yeter ki doğru topluluğu bulalım.
Bizim Peygamberimiz (SAV) amcasını vahşice öldürüp ciğerini parçalayan kişiyi dahi affetmişken kimin haddineymiş vahşi cinayetleri İslam ve mensuplarına yamamak, yakıştırmak.
Şu hayata bak bir gün evvel geneleve gidecek bu da yetmez alkol ve uyuşturucuyu da rahatlıkla kullanabilecek sonrada gidip din adına adam kesecek. Buna toplumda başındaki kaplumbağayı görmeyip başkasının başında saman çöpü aramak derler.
Artık aklımızı başımıza alalım gencecik yavrularımız cinayetlere alet edilmeden sinsi kişilerin kuklası olmadan ellerinden tutmalı onları bu hale getiren umursamaz ve ilgisiz tavırlarımızı bir kenara bırakıp ilgili alakalı şuurlu babalar olmalıyız. Yoksa hafızlıktan hainliğe giden tehlikeli yolları tıkayamayız. Tabi ki bu yavrulara millet ve devlet olarak da sahip çıkılmalı onlara iyi bir gelecek sunmak için gece- gündüz çalışmalıyız. Yoksa birileri şeytanın yolunu ve metodunu İslam diye yutturmaya çalışır.

Bu Yazı 2296 Defa Okunmuştur.

Yazıya Yorum Yap
Adınız : 
Yorumunuz : 

Yazıya Yapılan Yorumlar