Sevgi Dünyamız Eğitime Kucak Açtı
17.07.2013        

SEVGİ DÜNYAMIZ EĞİTİME KUCAK AÇTI

 

Sevgi Dünyamız Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından Kırklareli İl Merkezinde ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik Kurs ve Etüt Destek Eğitim Hizmeti verilmeye başlandı.

Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Derneğinde gerçekleştirilen Kurs ve Etüt Destek Eğitim Hizmetinin açılış programına Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Sevgi Dünyamız Kültür, Sanat ve Eğitim Dernek Başkanı ve Vali Yardımcısı Taceddin Özeren, İl Emniyet Müdürü Hüseyin AKTAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, kurum müdürleri, İşadamları, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldılar.

Kurs ve Etüt Destek Eğitim Hizmetlerinin kapsamı, amacı ve işleyişi hakkında bilgi veren Sevgi Dünyamız Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı ve Vali Yardımcısı Taceddin Özeren, kendi imkanları ile LYS ve ÖSS hazırlık dershanelerine gidemeyen ve özel ders alamayan fakir ve muhtaç ailelere mensup öğrencilerin eğitim konusunda motive edilmeleri ve sınavlara hazırlanarak eğitimde fırsat eşitliğinin oluşması amacıyla başlatılan kurs ve etüt çalışmalarına başlangıç olarak 60 adet ortaokul son sınıf öğrencisi ile 80 adet lise son sınıf öğrencisinin katıldığını, imkanlar ölçüsünde zamanla kapasitenin artırılacağını söyledi.

Destek eğitimi çalışmaları kapsamında öğrencilerin kaynak kitap, soru bankası, yaprak test gibi ihtiyaçları Sevgi Dünyamız Derneği tarafından karşılanıyor. Öğrencilere ücretsiz çay ve ara öğün yiyecek ikram ediliyor. Kurs ve etütler ders ücreti karşılığı istihdam edilen öğretmenler tarafından yapılıyor. Kurslarda öğrencilere haftalık 10 saat ders veriliyor. Derslerin yanı sıra 1 saatlik genel kültür dersi ve sosyal etkinlik, 1 saat de kişisel gelişim ve motivasyon semineri veriliyor.

03 Kasım 2012 tarihinde başlayan Kurs ve etüt destek hizmetleri kapsamında, “Gençlik Söyleşileri” adıyla düzenlenen seminerlerin ilkini Kırklareli Valisi Sayın Mustafa Yaman verdi. Vali Yaman, gençlere mülki idare amirliği mesleği hakkında bilgi vererek bazı tecrübe ve hatıralarını anlattı ve gençlere hayata dair önemli tavsiyelerde bulundu.

Maddi imkânsızlıkların ve fakirliğin, eğitimin önünde bir engel olmaktan çıkarılacağını söyleyen Vali Mustafa Yaman, gençlere hitaben; “Sizler, bizim geleceğimiz ve göz bebeğimizsiniz. Sizin eğitiminiz ve başarılı olmanız için her türlü ortamı ve imkanı sağlayacağız. Destek bizden; gayret, çalışma ve başarı sizden” dedi.

Sunulan hizmet ve imkânlar dolayısıyla, örenciler Vali Mustafa Yaman’a şükranlarının ifadesi olarak çiçek takdim ettiler.


Bu Yazı 2189 Defa Okunmuştur.

Yazıya Ait Fotoğraflar

Yazıya Yorum Yap
Adınız : 
Yorumunuz : 

Yazıya Yapılan Yorumlar